Content

Kõrvalmenüü

Hooldus ja remont

Pakume kõikidele meilt ostetud aia- ja metsatehnikale ning tööriistadele hooldus- ning remonditeenust. Meie poole võivad julgelt pöörduda ka kõik need, kes ei ole oma toodet meie käest ostnud, kuid on silmitsi probleemiga, et see ei tööta enam korralikult, midagi on purunenud või vajab lihtsalt korralist hooldust. 
Iga asi, mis liigub vajab kindlasti teatud aja möödudes ka spetsialisti poolset ülevaatust ning hooldust. Toote kasutamismugavuse ja võimalikult pika tööea tagamiseks tuleb seda taha regulaarselt. 
Kõige lihtsam ja kindlam viis on tööriista või seadet, nt mootorsaagi, muruniidukit, lasta hooldada või remontida meie hooldetöökojas aadressil Turu 45b, Tartu. 
 
 
HOOLDUS 
Hooldatud seade on töökindel, töötab sujuvalt ning kindlustab pikema kasutamise aja. Seadme hooldus, kas pesemine, puhastamine, õlitamine vms, on vajalik juba iga kasutamise järel ning vältimatu tootjapoolne garantiinõue, mida tuleb teha regulaarselt vastavalt kasutusjuhendile.
Metsa- või aiatehnika hoolduse võib ära teha oskaja tööriista kasutaja, aga on oluline teada, et hooldamisel tuleb juhinduda seadme kasutusjuhendist.
Aiatöömasinat on kõige õigem hooldada sügisel, kohe pärast niitmishooaega. Uue niiduki ostmisel tuleb esimene hooldus teha juba viie töötunni järel.
 
 
AS MATE hoolduspaketid
 
Muruniiduki tavapärased hoolduspaketid:
> Muruniiduki mootoriõli vahetus. Hind:  10 € + õli maksumus
> Muruniiduki mootoriõli vahetus ja lõiketerade teritus ning tasakaalustamine. Hind: 15 € + õli maksumus
> Muruniiduki mootoriõli vahetus, uue õhufiltri ja küünla paigaldamine. Lõiketerade teritus ning tasakaalustamine. Hind: 20 € + õli, õhufiltri ja küünla maksumus
> Muruniiduki karburaatori puhastamine, mootoriõli vahetus, uue õhufiltri ja küünla paigaldamine. Lõiketerade teritus ning tasakaalustamine. Hind: 25 € + õli, õhufiltri ja küünla maksumus
 
Murutraktorid ilma õlifiltrita
> Murutraktori üldine kontroll. Mootoriõli vahetus, õhu- ja kütusefiltri kontrollimine, vajadusel vahetus. Detailide määrimine. Rihmade kontrollimine. Lõiketerade teritus. Hind: 30 € + õli, määrdeaine ja paigaldatud filtrite maksumus
 
Murutraktorid õlifiltriga
> Murutraktori üldine kontroll. Mootoriõli ja õlifiltri vahetus, õhu- ja kütusefiltri kontrollimine, vajadusel vahetus. Detailide määrimine. Rihmade kontrollimine. Lõiketerade teritus. Hind: 35 € + õli, määrdeaine ja paigaldatud filtrite maksumus
 
Murutraktori hooldus rihmade vahetamisega
> Murutraktori üldine kontroll. Rihmade kontrollimine koos vahetamisega. Mootoriõli ja õlifiltri vahetus, õhu- ja kütusefiltri kontrollimine, vajadusel vahetus. Detailide määrimine. Rihmade kontrollimine. Lõiketerade teritus. Hind: 40-75 € + õli, määrdeainete ja paigaldatud varuosade maksumus. Täpsem hind sõltub töö mahukusest.
 
Raideri hooldus
> Raideri üldine kontroll. Rihmade kontrollimine, vajadusel vahetamine. Mootoriõli ja õlifiltri vahetus, õhu- ja kütusefiltri kontrollimine, vajadusel vahetus. Hüdrosilla hooldus. Detailide määrimine. Lõiketerade teritus. Hind: 40-85 € + õlide, määrdeainete ja paigaldatud varuosade maksumus. Täpsem hind sõltub töö mahukusest.
 
Seadme puhastamine
> Hooldus- või remonttööde eelsed standardsed puhastustööd seadmele, kui määrdumusaste takistab tööde teostamist. Hind: 0,65 senti minut + vajadusel lisandub puhastusvahendi maksumus.
 
 
Pane tähele! Tegemist on hoolduspakettidega, mis ei sisalda remonttöid. Remonttööde ja varuosade maksumus lisandub vastavalt kehtivale hinnakirjale.
 
 
 
 
REMONT
Kui seade ei tööta või tema töövõime on ebastabiilne, vajab see remonti. Remont on tõenäoline ka vastostetud seadme puhul, kuna see võib lihtsalt puruneda. Nt sagedamini esinev viga, mille vastu eksitakse seadme või tööriista kasutamisel, on ülekoormus või valed töövõtted. Tagajärjeks võib seade kahjustuda pöördumatult, mis üldjuhul garantiiremondi alla ei kuulu ning aitab vaid tasuline remont.
 
Seadme kontrollimisele ja remondile kuluv aeg sõltub vea põhjusest. Tavaliselt ei ületa see 14 kalendripäeva. Tegelik remondiaeg lepitakse Teiega kokku seadme remonti vastuvõtmisel. 
 
Remonditööde üldised hinnad
 
Diagnostika (defekteerimine)*.......15 €   
Mootorsae keti parandus ...............2 €
Sidurivedru vahetus ......................11 €
Amortisaatorite vahetus ................13 €
Võsalõikuri siduri vahetus .............13 €
Muruniiduki starteri remont ...........13 €
Mootorsae õlipumba vahetus ........15 €
Karburaatori remont ......................15 €
Võsalõikuri reduktori remont ..........22 €
Muruniiduki klappide lihvimine .......26 €
Väntvõlli tihendite vahetus .............27 €
Kolvi vahetus  ................................30 €
Kokkujooksnud kolvi vahetus ........35 €
Väntvõlli vahetus ...........................40 €
Remonditeenuse tavatunni hind ....42 € 
Kiirtööremondi tunnihind ................60 €  
 
Pane tähele! Tegemist on üldiste hindadega standardsetele töödele. Täpsem remondimaksumus võib varieeruda vastavalt konkreetse masina eripärale.
 
* Defekteerimistasu tuleb tasuda ETTEMAKSUNA. Remondi puhul tehakse hiljem tasaarveldus.  
 
Tehtud remondile ja varuosadele kehtib kolme (3) kuuline pretensioonide esitamise aeg alates seadme üleandmisest kliendile.
 
Kui klient ei tule seadmele järele hiljemalt 14 päeva jooksul pärast kliendi teavitamist, on AS-l MATE õigus küsida hoiustamistasu 2.50 eurot päevas (km-ga). Klient kohustub tasuma hoiutasu seadme tagastamise hetkel. AS MATE ei ole kohustatud kliendile seadet tagastama, kui klient keeldub hoiutasu maksmisest.
 
Kui klient ei tule seadmele järgi hiljemalt kolme (3) kuu jooksul pärast seda, kui AS MATE teavitab klienti töö valmimisest, loetakse, et klient loovutab seadme omandiõiguse tasuta MATE-le, kellel on õigus seadet käsutada, sh võõrandada kliendi seade tehtud töö, kulutatud varuosade jm kulude katteks.
 
  
GARANTIIREMONT
Garantiikorras remondime meilt ostetud tööriistu ja seadmeid, mille ostudokumendid on säilinud ning mida palume esitada remondi taotlemisel.  
Garantiiremonti toodav seade peab olema komplektne ja puhtas.
Garantiiremont ei laiene normaalses töös kuluvatele detailidele, nt rihmad, ketid, kettad, harjad, terad, nöörid, jõhvid jt.
 
Täpsemat infot garantii kohta saab lugeda lehelt Garantii.
 
 
 Tagasi